Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna

hledej
Návštěv :
Celkem : 26246
Týden : 89
Dnes : 2
podrobnosti

Moderní deskové hry v posledních letech zažily velký rozkvět a staly se populární volnočasovou aktivitou, která umožňuje strávit příjemně čas s rodinou nebo přáteli. Zároveň také pomáhá rozvíjet paměť a myšlení.

Knihovna nabízí novou službu svým uživatelům - půjčování her.

 

Podmínky půjčování:

Půjčování:

Vracení:

 

 Jaké hry v knihovně najdete?  

 

 

Alias.jpg

Alias Velká sázka 

 Na začátek se hráči rozdělí do týmů, v každém musí být alespoň dva   hráči. Každý si vezme figurku v příslušné barvě a umístí ji na   startovní políčko. Vaším cílem bude jako první dorazit k cíli. Na   herní ploše jsou různě barevná políčka, která symbolizují druh   úkolu, který bude vaše družstvo muset splnit. Jaký typ aktivity   to   bude, ale určí družstvo soupeřů. Ti mohou schválně vybírat věci,   které jdou danému člověku nejméně. Ve hře jsou tři typy úkolů -   kreativní, pohybové a slovní a ty se ještě dělí na více možností.

Hra je určená pro všechny starší 11 let a můžou ji hrát 4 až 20 hráčů. 

 

 

Azhistorie.jpg

AZ kvíz - historie a zeměpis

Zaujmout školáky je čím dál těžší. Ovšem hraní ještě nikdy žádného neodradilo.

Zopakujte si s dětmi mi historické a zeměpisné zajímavosti prostřednictvím AZ Kvízu. Speciální edice hry v cestovním balení vychází z pravidel známé televizní soutěže a rozhodně nenechá žádný mozkový závit zahálet. Při propojování tří stran herního plánu promrskáte nejen své vědomosti, ale i strategické schopnosti.

Hra je určená pro všechny milovníky vědění od 13 let a můžou ji hrát 2 hráči.

 

 

Azkulturaaumeni.jpg

 AZ kvíz - kultura a umění

 Pod kulturu lze zahrnout nejen to, jaké v dané zemi vzniká umění či jak se lidé   vzdělávají, ale i to, jak si její obyvatelé hrají. A proč vlastně při hře nespojit tohle   všechno dohromady? Speciálnímu AZ Kvízu s tématem kultury a umění se to   podařilo. Cestovní verze soutěže vychází z pravidel známého televizního pořadu a   spolehlivě prověří vaše znalosti i strategické schopnosti.

 Hra je určená pro všechny obdivovatele umění od 13 let a můžou ji hrát 2 hráči.

 

 

 

Azvedaatechnika.jpg

AZ kvíz - věda a technika

Že už svým čím dál chytřejším vědátorům nestíháte odpovědět na všechny otázky? Nechte chvíli odpovídat je při zábavné hře AZ Kvíz. Pravidla jsou stejná jako ve   známé televizní soutěži, ovšem tuto hru si mnohem snáze sbalíte i na cesty. Kromě  paměti a znalostí si při ní hráči výborně otestují také své strategické uvažování. 

Hra je určená pro milovníky vzdělávání od 13 let a můžou ji hrát 2 hráči. 

 

 

 

Barvosauri.jpg

 Barvosauři

Máte rádi obrázky dinosaurů? A líbí se Vám, když je svět plný barev?   Užijte si zábavu s našimi malými BARVOSAURY. Pomocí barevné kostky   a dvojice figurek budete "lovit" kouzelné obrázkové kartičky. Dokážete   nasbírat kompletní sadu dříve než ostatní?

 Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

 


Binokrtek.jpg

Bino Krtek

Dítě posouvá dřevěné korálky po drátěné konstrukci a tím cvičí jemnou motoriku. Labyrint rozvíjí kreativní schopnosti a fantazii dítěte. Příznivě působí na rozvoj motoriky prstů.

Hra je určená pro děti od 1 roku a může ji hrát 1 hráč.

 

 

Cestujemepozoo.jpg

Cestujeme po ZOO

Pojďte s námi na procházku do ZOO a objevujte zajímavá zvířata. Možná některá ani neznáte a při hře se o nich dozvíte mnoho zajímavého. Cílem hráčů je vyfotit 12 různých zvířat a dobře hospodařit. Vyhrává hráč, který má na konci hry nejvíce peněz. Hra rozvíjí zoologické znalosti, procvičuje samostatné rozhodování a přináší zábavu.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Ctyrlistek.jpg

Čtyřlístek nová dobrodružství

Nová dobrodružství  je určena všem fanouškům oblíbeného kresleného seriálu. Se Čtyřlístkem se rozhodně nebudete nudit. Čtyřlístkem se opět vydává za novým dobrodružstvím. Zjistěte, jak to chodí v pravěku, a počíhejte si na jelena.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

 

Diamantový les.jpgDiamantový les

Čeká vás napínavá pátrací akce v temném lese. Hledat budete čtyři barevné diamanty, a pokud je jako první najdete právě vy, máte vyhráno. Jak ve hře vypadá temnota? Během jednoho tahu se vám bude odkrývat vždy jen několik málo políček, postupně je budete prozkoumávat a hledat drahokamy. Coby trpaslíci si v Diamantovém lese projdete štoly, skály, bažiny, objevíte poklady a potkáte také nevyzpytatelné rarášky.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Dominion.jpg

Dominion

Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia. 

Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

Hra je určená pro děti od 8 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Dominopexeso.jpg

 

Domino Pexeso

Balení obsahuje 28 obrázkových kamenů Domina a 12 párů obrázků Pexesa. Vše je ze silného kartonu, vhodné pro nejmenší děti. Všechny obrázky malovala známá ilustrátorka Sluníčka Vendula Hegerová.

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 hráči.

 

 

Domino Doba ledováDominodobaledova.jpg

Pošlete nudu k ledu s dominem Doba ledová. S vašimi ratolestmi se báječně zabavíte, až budete spojovat obrázky oblíbených animovaných postaviček. Během hry zapojí všichni členové rodiny logické myšlení a procvičí si schopnost soustředění.
Protože jsou kostky vyrobeny z kartonu, je domino ideální zábavou na cesty.

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 hráči.

 

 

Doprava007.jpgDoprava 007

Rodinná hra Doprava 007 vznikla podle stejnojmenného legendárního pořadu na rádiu Impuls. Chcete změnit stres z provozu na silnicích v zábavu? Otestujte svoji orientaci na českých silnicích, zvolte nejrychlejší trasu, projeďte tři města a spěchejte zpět do Prahy. POZOR! Protihráči a postavy Radomil Bludný, Telefonka Povídavá, Kloboučník Sváteční, Hrubec Naštvanič, Nemakač Počkáto a Vraceč Víkendový vám vaši cestu pěkně zkomplikují! Vyhrává jen ten, kdo dobře zná česká města, silnice a jejich nástrahy a dokáže se vypořádat s nečekanou situací!

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

DraftujDraftuj.jpg

Seznamte se s nejlepšími hokejisty Tipsport extraligy, získejte je do svého týmu a překonejte všechny protihráče.
Hra Draftuj procvičuje paměť, postřeh a rychlé rozhodování. Pomocí klubových žetonů sbírejte foto-karty elitních extraligových hokejistů, snažte se poskládat čtveřice z jednoho klubu a dosáhněte tak co nejlepšího skóre.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 a více hráčů.

 

 

Hádej, hádači!

Na 45 kartičkách jsou pro děti připraveny veršované hádanky s obrázkovým řešením. Vedoucí hry neboli hádankář postupně čte jednotlivým hráčům-hadačům hádanky. Hráč, který odpověděl správně, si může zakrýt jednu dírku na své hrací ploše ve tvaru kousku sýra. Může hrát i jedno dítě!

Hra je určená pro děti od 4 do 7 let a může ji hrát 1 až 4 hráči.

 

Houbařův ráj

Je tu podzim. Deštík přinesl vláhu a lesy jsou plné hub. Jednoho krásného dne na ně s přáteli vyrazíte a doufáte v bohatý úlovek. Ale pozor – nejste sami, kdo zná ta nejlepší místečka! Komu se podaří nasbírat největší úrodu? 

Hra je určená pro děti od 8 let a může ji hrát 2 až 5 hráčů.

 

HurvínekHurvinek.jpg

Zábavná strategická hra pro děti, kde vyhrává ten, kdo jako první seskupí rodinku – Hurvínka, Máničku, Spejbla, Bábinku a Žeryka. 

Hra je určená pro děti od 4 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

 

Kdo z koho.jpgKdo z koho

V jednoduchosti je krása. „Kdo s koho?“ je karetní hra založená na principu přebíjené, kde vždy vítězí hráč s kartou největšího zvířátka. Hra je opravdu tak jednoduchá, že ji bez problému zvládnou hrát i nejmenší děti. Vše je srozumitelně dáno metrem na líci každé karty, a proto by nemělo docházet k žádným nejasnostem ohledně velikosti zvířat. Hra je svižná, zábavná a děti ji přijdou okamžitě na chuť. Navíc ji díky prostým pravidlům mohou hrát samy mezi sebou, bez nutné přítomnosti dospělých.

Hra je určená pro děti od 3 let a mohou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

KrysáciKrysaci.jpg

Pomozte dát dohromady tři kamarády krysáky Edu, Hodana a Huberta, kteří se zatoulali na smetišti. Najdi všechny tři, splň správně úkoly na kartách a jako první vyběhni ze smetiště. Pak tě výhra nemine!

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 3 až 4 hráči.

 

 

Ledové královstvíPexesoledovekrqlovstvi.jpg

Pexeso s obrázky z oblíbeného animovaného Disney filmu Ledové království. Cílem hry je najít co nejvíce dvojic obrázků se stejným symbolem. Vyhrává ten, kdo najde nejvíc dvojic. Známá dětská hra, s kterou se hráči nejen pobaví, ale také si procvičí paměť.

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 a více hráčů.

 

 

Lichozrouti.jpgLichožrouti

V této hře si můžete vyzkoušet, jaké to vlastně je být takovým Lichožroutem. Určitě to nebudete mít snadné, protože nemůžete zblajznout všechno, na co přijdete. Hon za lichými ponožkami právě začíná. Byt se mění v bitevní pole a to se neustále mění. Prověřte svoji pozornost, předvídavost a štěstí. Dokážete nasbírat nejvíc ponožek ze všech, nebo budete mít na konci hry prázdné břicho?

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Líza a Pupík v AfriceVafrice.jpg

Líza s Pupíkem navštívili zvířátka v Africe. Ta právě hlasovala o největší zábavě na světě. Pštrosi například horlivě obhajovali závodění v rychlém běhu, zatímco buvoli nechtěli dát dopustit na válení v blátě u vody. Do debaty se právě chystaly vstoupit zebry, když na poradu vtrhla tlupa rozdováděných opiček. Obsypaly všechny stromky v okolí, vřískaly a šíleně řádily. Pomozte Líze a Pupíkovi všechny pochytat, nebo se zvířátka snad nikdy nedohodnou.

Hra je určená pro děti od 4 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Malá velká myškaMalavelkamyska.jpg

Hrdinkou hry na protiklady je myška. Jednou je malá, jindy velká, jednou je veselá, jindy smutná. Učí děti rozeznávat protiklady a procvičuje tak jejich postřeh, paměť i pozorovací schopnosti a pomáhá rozšiřovat slovní zásobu.

Hra je určená pro děti od 3 let a může ji hrát 1 až 4 hráči.

 

 

Mini PallinoMinipallino.jpg

Dětská mozaiková hra rozvíjející jemnou motoriku, vizuomotorickou koordinaci, fantazii a tvořivost. Součástí balení je 6 karet s 12 předlohami, které děti za pomoci kláves a tlačítek vyplňují barevnými kuličkami. Je však možné vymýšlet a vyplňovat i vzory vlastní.

Hra je určená pro děti od 5 let.

 

 

Muffinky.jpgMuffinky

Rychlá a zábavná postřehová hra. Jejich úkolem je co nejrychleji najít mezi bábovičkami na stole muffinek v barvách, jež padly na kostkách, a položit jej před sebe. Jestliže však už na stole takový muffinek není, je třeba sebrat žolíka v podobě jedné z růžovo-hnědých báboviček. Hra s jednoduchými pravidly tak dětem pomáhá poznávat a rozlišovat barvy a rozvíjí jejich pozorovací schopnosti, postřeh a rychlé rozhodování. Zároveň je možné pravidla přizpůsobovat třeba tak, aby malí hráči museli barvy nahlas a správně pojmenovávat nebo aby zkusili své muffinky spočítat. Hra se tak stane skvělou pomůckou k tomu, aby rodiče při společném hraní kromě nádherných okamžiků strávených se svými dětmi zároveň přispívali k jejich všestrannému rozvoji.

Hra je určená pro děti od 4 let a můžou ji hrát 2 až 5 hráčů.

 

Myší domečekMysidomecek.jpg

Roztomilá, kooperativní, paměťová hra pro děti s krásným 3D domečkem a svítilnou.

Myší rodinka se zabydlela v podkroví a na zařízení svého obydlí použila různé předměty běžné potřeby. Na příklad konzervu od sardinek použily myšky jako vanu, a cívka posloužila jako bezvadný stůl! Využijte chvilku jejich nepřítomnosti a nakoukněte do jejich domečku. Jak to tam vypadá? Neviděli jste klíče, figurky a knoflíky, které myšky ukořistily?
Hráči podle zvolené obtížnosti vhodí předměty do domečku a zapnou svítilnu. Ta slouží ve hře jak časomíra a určuje hráčům čas. Hráči poté mají za úkol odpovědět na otázky, které jim hra položí.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráčů.

 

Novaluna.jpgNova Luna

Měsíc odedávna ovlivňuje život na Zemi. Ovládá mořské proudy a mnohým z nás nedává v noci spát.
Nov – nejtemnější fáze měsíce – je symbolem nového začátku: ideální chvíle začít znovu, hledět kupředu a naplánovat svoji budoucnost. A právě to je základem hry Nova Luna. V každém kole této abstraktní rodinné hry musíte znovu naplánovat své příští kroky a vytvořit si novou strategii, díky které se vypořádáte s proměnlivou nabídkou měsíčního kruhu.   
Volte s rozvahou!
V každém tahu si musíte vybrat novou destičku z nabídky a umístit ji před sebe. Každá takováto destička s sebou přináší úkoly, jejichž plněním se přiblížíte vítězství. Abyste je ovšem mohli splnit, budete potřebovat další destičky odpovídajících barev, na nichž samozřejmě čekají další úkoly, které lze také splnit. Pokaždé když se vám podaří jeden z úkolů splnit, smíte na něj umístit jeden ze svých žetonů. Vítězem se stane hráč, který bude volit s největší rozvahou a jako první umístí všechny své žetony.

Hra je určená pro děti od 8 let a může ji hrát 1 až 4 hráči.

 

Osadníci z KatanuCatanzak.jpg

Osadníci z Katanu jsou oblíbenou klasikou. Těžko budete hledat jinou strategickou hru, kterou milují jak úplní začátečníci, tak herní fajnšmekři. Vrhněte se do osídlování, zvětšete svá sídliště a ukrojte prostor svým soupeřům… Přeneste se v čase do doby objevných cest: vaše lodě po dlouhé cestě plné strádání dorazily k pobřeží neznámého ostrova. Prý se mu říká Katan! Ale vy nejste jediný, kdo ostrov objevil. I další neohrožení námořníci se vylodili na pobřeží Katanu. Muži a ženy z vaší výpravy zakládají první dvě osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně stavíte silnice, budujete vesnice, ze kterých později vyrostou města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin máte dostatek, jiné chybí. Rudu za vlnu, cihly za dřevo - obchoduje se podle aktuálních potřeb na právě zamýšlenou stavbu. Je třeba jednat promyšleně! Zakládejte vesnice na strategických místech, obchodujte výhodně, pak budete mít šanci na úspěch. Ale ani vaši spoluhráči nejsou padlí na hlavu. Vytyčte si cíl: Staňte se pánem Katanu!

Hra je určená pro 3 až 4 hráče od 10 let.

 

Catankarty.jpgOsadníci z Katanu – karetní hra

Osadníci z Katanu - Rychlá karetní hra je svižná hra s novými dobrodružstvími z ostrova Katan.
Na Katanu se nikdy nestavělo tak rychle jako teď. Vesnice rostou jako houby po dešti a co chvíli vznikne nové město. Kdo si nepospíší, může na ovládnutí Katanu zapomenout!
V této hře jde o to, abyste co nejlépe využili vaše suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet.
I když znáte velké Osadníky z Katanu, tahle hra Vás bude také bavit. Sice je v mnohém zjednodušená, ale je svižná a dobře promyšlená. 

Hra je určená pro děti od 8 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Ovečka ShaunPexesoShaun.jpg

„Tohle není žádné Beeečko, ale super pexeso s parádní kvalitou kartiček a s výukou angličtiny, takže Beee happy“ Prohlásila jedna velmi slavná ovce na tiskové konferenci k uvedení nového pexesa. My k tomu jen dodáme: Užijte si krásné detaily ilustrací na velkých kartičkách a učte se pěkně anglicky, abyste nemuseli jako Ovečka tak často dělat beee!

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 hráči.

 

Pamet3d.jpgPaměť 3D

Naučně-paměťová hra. Úkolem hráče je zpaměti poskládat kostky do prostoru podle vzoru na kartě, kterou si vytáhne z balíčku. Čas na položení odměřují přesýpací hodiny. Ten, kdo nejrychleji uloží kostky podle zapamatovaného vzoru, získává žeton. Vyhrává ten hráč, který má na konci hry nejvíce žetonů. Zapamatovat si prostorový barevný vzor ale nemusí být vůbec lehké. Sami si můžete nastavit stupeň obtížnosti pomocí karet, které ke hře vyberete. Dají se totiž rozdělit dle náročnosti - podle počtu vyobrazených kostek.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 5 hráči.

 

PanovníkPanovnik.jpg

Legendární říše Laar je plná nových zákonů. Všichni se zajímají o to, kdo by mohl být novým panovníkem. Každý z hráčů zkouší budovat svoji pyramidu, aby posílil svoji vojenskou sílu, včetně magické moci své provincie. Důležité je také dbát na rozšíření tajných věd, získání drahých kamenů. Jen ten hráč, který vydobyde, co nejvíce bodů může být prohlášen vládcem říše Laar a tím i celkovým vítězem.

Hra je určená pro děti od 12 let a může ji hrát 1 až 4 hráči.

 

 

Pamatovák.jpgPat a Mat

Pat a Mat zase všechno zamotali a pomíchali. V té hromadě nářadí, náčiní a vůbec všeho možného se snad už nikdy nikdo nevyzná. Nebo si troufáte? Prokážete svojí paměť a orientaci?
Pusťte se do hry a pomozte dvojici známých kutilů srovnat dílnu tím, že nasbíráte více karet než ostatní.

Hra je určená pro děti od 4 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráčů.

 

 

Písmenko k písmenkupísmenkokpísmenku.jpg

Písmenko k písmenku je variací na slovní hry, která je určena pro děti, které se s písmeny a se skládáním slov teprve seznamují. Hra stimuluje přemýšlení a zároveň učí soustředění a udržení pozornosti.
Jedná se určit o skvělou pomůcku k seznámení s písmeny, což výrazně pomáhá snadnějšímu zvládnutí čtení a psaní.

Hra je určená pro děti od 5 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Povidackyspredskolaky.jpgPovídačky s předškoláky

Rodinná komunikační hra. Rozvíjí a posiluje vzájemnou komunikaci, porozumění, přátelství a zábavu v rodině mezi rodiči a dětmi, sourozenci i prarodiči. Přináší zábavné i naučné otázky, na které jste se možná ještě nestihli zeptat, podporuje vzájemnou otevřenost, upřímnost v rodině a děti si vyzkouší zareagovat na situace z běžného života, se kterými se mohou setkat. Povídačky s předškoláky zlepšují paměť, vyjadřovací schopnosti, fantazii, pozorovací talent, vnímání pocitů, emocí, poznávání světa kolem nás, počítání, určování barev a objevování tajů přírody.

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráčů.

 

 

Similio. Harry PotterSimilio.jpg

Similo - Harry Potter je kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu z postav na základě nápověd od jiného hráče. Daný hráč však smí napovídat pouze pomocí karet dalších postav. Dokážete společně najít tu pravou postavu?

Hra je určená hráčům starším 8 let a může ji hrát 2 až 8 hráčů.

 

 

Slovosletslovoslet.jpg

Slovoslet je chytrá slovní kooperativní hra o dvou fázích: 1. Fáze tvoření Postupně zahrajte karty a utvořte slovní spojení! 2. Fáze slovosletů Ve dvojici napočítejte do 3 a naráz řekněte slovo. Pokud řeknete stejné slovo, získáváte bod pro celý tým! Slovoslet obsahuje herní režim Mise a Výzvy a také variantu pro 2 hráče! Vytvořte jeden co nejlépe propojený tým a společně vyhrajte hru. Jeden tým, jedna mysl!

Hra je určená pro děti od 12 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráči.

 

Stolbowling.jpgStolní bowling

Stolní bowling je rychlá a napínavá simulace této skutečně zábavné hry. Stačí rozložit hrací plochu, postavit kuželky a začít hrát. Se stolním bowlingem se děti i dospělí stanou rovnocennými soupeři.

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 a více hráčů.

 

Strašidýlková hraStrasidylkovahhra.jpg

Rodinná hra s jednoduchými pravidly. Kombinuje strategii, paměť, bystrost a znalosti. Vraťte se s námi do světa pověstí, přízraků a strašidel. Každý hrad má svůj příběh a strašidlo. S těmi nejvýznamnějšími si teď můžete zahrát hru plnou kouzel a poznání.

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

 

Svetdivu.jpg

 

Svět divů

Ve hře Svět divů stanete v čele rostoucího Impéria, které povedete k zářné budoucnosti. Musíte se ovšem rozrůstat rychleji a lépe než vaši soupeři. Pečlivě naplánujte svůj rozvoj, vybudujte potřebnou výrobní sílu a nakonec ovládněte tento nový svět.

Hra je určená pro děti od 14 let a může ji hrát 1 až 5 hráčů.

 

 

Tipni si.jpgTipni si. Co je víc?

Tipni si! Co je víc? je týmová párty hra, ve které se snažíte porovnat zdánlivě neporovnatelné statistiky, ať už se jedná o počet v kusech, vzdálenost v kilometrech, hmotnost v kilogramech nebo třeba délku trvání v rocích. Uděláte chybu? Nevadí – pokud si jí ovšem nevšimnou vaši protihráči. Dokážete lépe odhadnout, co je víc?

Určeno hráčům starším 12 let a může ji hrát 2 až 10 hráčů.

 

TripoloTripolo.jpg

Tripolo je kontaktní postřehová hra. Poměř svůj postřeh se soupeři, a co nejrychleji přilož karty dle barvy, obrázku, písmene. Vytvoř Tripola, zbav se všech karet a vyhraj. Kdekoliv, kde jsou 2 podobné karty v řadě, zahraj odpovídající kartu z ruky, abys vytvořil „TRIPOLO“ – 3 v řadě horizontálně, vertikálně nebo diagonálně. Jednej rychle, abys byl první, kdo se zbaví všech svých karet!

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Ubongo.jpgUbongo

Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!“

Hra je určená pro děti od 8 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

UFO farmářUfofarmar.jpg

UFOFarmář představuje hráčům mimozemšťany, kteří přilétají na Zemi, aby zkoumali neznámé druhy zvířat. Přilétají na Superfarmářovu farmu, unášejí a shromažďují zvířata na svých kosmických základnách.

Kosmická varianta přináší do světa farmářských her zcela nové a unikátní prvky - hráči již zvířata nechovají, ale jako mimozemšťané je unášejí za pomoci létajících talířů.

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

Unikat.jpgUnikát

Hra se skládá ze souboru 81 dílků. Každý z nich má unikátní kombinaci čtyř vlastností: tvar symbolu, barva symbolu, velikost symbolu a barva pozadí. Každý hráč začíná v zásobníku s 10 dílky. Ve svém tahu může hráč buď vyměnit jeden ze svých dílků, nebo zahrát sekvenci dílků ze zásobníku na hrací plochu. Poté se vždy dobere jeden nový dílek. Cílem je postupně je všechny přiložit na hrací plochu.

Hra je určená pro děti od 7 let a může ji hrát 1 až 6 hráčů.

 

V kostce SvětSvetvkostce.jpg

Dokážete si vzpomenout na to, co jste viděli před deseti vteřinami ? Zdá se vám to jako nesmysl a myslíte si, že to rozhodně zvládnete ? Pak to vyzkoušejte a sami uvidíte, jak je to složité.

Hra je určená pro děti od 8 let a může ji hrát 1 a více hráčů.

 

Vytvorslovo.jpg

 

Vytvoř slovo

Hráči tvoří slova sestavováním písmen, podle toho, jak zatočí šipkou. Vítěz je ten, kdo první použije všechna písmena ze svého zásobníku, nebo tvoří delší slova. Písmena nemají čárky ani háčky.

Hra je určená pro děti od 6 let a můžou ji hrát 2 až 4 hráči.

 

 

Woody. Provlékací jablko s červíkem

Veselá provlékací dřevěná didaktická hra, která podporuje manuální zručnost a připravuje děti na skutečné šití. Dítě provléká červíka uchyceného na tkaničce děravým jablkem a tím cíleně cvičí jemnou motoriku.

Hra je určená pro děti od 3 let a může ji hrát 1 dítě.

 

WoodyMyš.jpg

 

Woody. Provlékni myšku sýrem

Veselá provlékací dřevěná didaktická hra, která podporuje manuální zručnost a připravuje děti na skutečné šití. Dítě provléká myšku uchycenou na tkaničce děravým sýrem a tím cíleně cvičí jemnou motoriku.

Hra je určená pro děti od 3 let a může ji hrát 1 dítě.

 

 

Woody RybolovWoodyrybolov.jpg

Barevné dřevěné rybičky mají v sobě kovový dílek, za který je ulovíte magnetickou udicí. Hra je vhodná na procvičování motoriky a trpělivosti.

Hra je určená pro děti od 3 let a můžou ji hrát 2 a více hráčů.

 

 

Woodytvary.jpgWoody Vkládací krabička

Dřevěná vkládací krabička od značky Woody je vyrobena tak, aby dítě mohlo prostrčit daný tvar pouze příslušným otvorem. Žádný z obsažených tvarů neprojde jiným otvorem, než kterým je určeno. Otvory po stranách mají jako nápovědu ohraničený okraj barvou příslušného tvaru. Na víku tyto barevná ohraničení nejsou. Po vložení všech tvarů jednoduše vysunete víko a můžete vkládat znovu. Vkládací krabička podporuje rozvoj jemné motoriky a dítě se učí poznávat geometrické tvary a barvy.

Hra je určená pro děti od 2 let a může ji hrát 1 dítě.

 

Woody Žirafa SuzieWoodyzirafa.jpg

Princip hry spočívá v tom, že dítě přiřazuje k hromadnému obrázku pět dalších k němu logicky následujících obrázků. Vynikající pomůcka na rozvoj logického myšlení dítěte. Hra procvičuje bystrost a schopnost dětí soustředit se. Na začátek řádku patří vždy jeden hromadný obrázek. Dítě má za úkol přiřazovat do řádku jednotlivé samostatné obrázky, které tam dle obsahu náleží.

Hra je určená pro děti od 3 let a může ji hrát 1 dítě.

 

ZlateCesko.jpgZlaté Česko

V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Tato hra navazuje na velký úspěch vědomostní hry Česko Otázky a odpovědi, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Zlatém Česku ale najdete zbrusu nové kategorie, které vaše znalosti prověří ještě důkladněji! Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé.

Hra je určená pro děti od 12 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráčů.

 

Zpátky do lavicZpátkydolavic.jpg

Společenská vědomostní hra, která prověří Vaše školní znalosti. Všichni hráči hrají najednou a musí v časovém limitu zodpovědět pět otázek z daného předmětu. Pokud neudělají chybu, dostanou na vysvědčení velkou jedničku.

Hra je určená pro děti od 12 let a můžou ji hrát 2 až 6 hráčů.

 

Zivotnadlani.jpgŽivot na dlani

Leopoldova krabice vzpomínek fascinuje jeho vnoučata. „Pojďme si hrát s dědovými fotkami! Napodobíme je a dědeček si s námi zavzpomíná!“

Dědeček tedy zavře oči a natáhne dlaň. Vnoučata pak za pomoci několika předmětů napodobují fotografie z jeho minulosti. Podaří se jim připomenout Leopoldovi tu správnou fotografii jen prostřednictvím doteků, které cítí na dlani?

Hra je určená pro děti od 10 let a může ji hrát 2 až 8 hráčů.