Městská knihovna
Naposledy aktualizováno: 09.01.2019 09:56:35

 

 

 

 Kniha je základem poznání, učitelem věků,

vládcem království ducha ...

SENECA 

 

Městská knihovna Planá 

 

 nám. Svobody 56, Planá

telefon: 374792721

 

knihovna@muplana.cz

https://www.facebook.com/mestskaknihovna.plana.96

 

Pracovníci knihovny:

 oddělení pro dospělé - Andrea Kotschy, Ivana Vasuková

 oddělení pro děti, výkon regionální funkce - střediskové knihovny - Ivana Vasuková

 

 

 

 

 

Provozní doba půjčoven: 

oddělení pro dospělé - Infocentrum

 

 

Pondělí 9-12   13-17
Úterý 9-12   13-16
Středa 9-12   13-17
Čtvrtek 9-12

               infocentrum

od 1.10. - pouze na zazvonění

13-16
Pátek 9-12   13-16

  

oddělení pro děti a mládež

 

Pondělí    

13-17

Úterý     13-16
Středa     13-16
Čtvrtek      zavřeno
Pátek     13-15

 

 

 

 

 

 

Vážení čtenáři,

dne 25. 5. 2018 začalo platit Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU (č. 2016/679) o nakládání s osobními údaji. Jsme správci Vašich osobních údajů, které jste nám osobně poskytli  a podle nových pravidel GDPR máme povinnost tyto údaje zabezpečit v souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb.. Proto si Vás dovolíme při návštěvě knihovny požádat o vyplnění a podpis nové přihlášky čtenáře. Více informací najdete v záložce GDPR.

 

 

 

Pottermanie

 Dětské oddělení naší knihovny připravilo pro své návštěvníky dlouhodobý projekt, jehož hlavní postavou bude čarodějnický učen Harry Potter. Soutěže, kvízy, ale třeba i čarodějnické šachy budou  součástí tohoto projektu. Začínáme 1. října 2018 a konec je naplánován v únoru. Hlavní výhra a motivace pro všechny bude účast na akci Noc s Andersenem – tentokrát pochopitelně v čarodějnických kulisách. Podmínkou celé soutěže je registrace v knihovně a přečtení nejméně jedné knihy za měsíc. Akce určena všem čtenářům dětského oddělení bez rozdílu věku. Každý čtenář dostane hrací kartu, do které se mu budou zapisovat výsledky soutěží a počet půjčených knih. Nastupte s námi na nástupišti 9 ¾ a pojeďte do říše fantazie.

         

 

Šperkovnice pro Víteček  

Téměř každá žena či dívka se ráda zdobí, šperky nebo bižuterií, čím originálnější je, tím lépe. Nyní budu mluvit i za jiné ženy – šperky nakupujeme, nosíme, ale tak trochu se nám hromadí. A jak řekl klasik: "kam s tím" – vyhodit jistě ne, prodat – to se asi nevyplatí, ale co kdyby ty naše „šmuky" ještě někomu udělaly radost a zároveň posloužily dobré věci? Na tu dobrou věc mě navedla paní Sihelská z černošínského muzea. Černošín je totiž zároveň místem, kde sídlí středisko Víteček, jehož posláním je pomoc dětem i dospělým se zdravotním postižením. Slovo dalo slovo a na světě byl nápad – burzička šperků. Pokud tedy máte doma bižuterii, která by mohla ještě někomu udělat radost a pomoci potřebným, doneste ji do kanceláře městské knihovny v Plané. Šperkovnice pro Víteček bude fungovat od srpna, kdy budete moci své kousky přinést, ale zároveň si třeba i něco pěkného koupit.

 

 

 

 
Proces zabral 0.0036 sekund času a 0.71MB paměti.